איך השקעה פיננסית תביא לרווחים בעסק

יצירת רווחיות בעסק תלויה בהרבה מאד משתנים. לפיכך, לפני שמתחילים לתפעל את העסק, או בסמוך לתחילת הפעילות, יש ליצור תוכנית עסקית איכותית. תוכנית עסקית נועדה להשיג שתי מטרות עיקריות: האחת – לבדוק את פוטנציאל הרווחיות של העסק והיכולת שלו להתנהל בשוק תחרותי. המטרה השנייה של התוכנית העסקית היא להצביע על הצורך בהשקעה כספית להגדלת הרווחיות של העסק, או לכל הפחות לייצוב הפעילות העסקית שלו. אילו סוגים של השקעה פיננסית בעסק עשויים לסייע לו להגדיל את הרווחיות? מה המשמעות של הון חוזר לעסק ולמה זה כל כך חשוב? בשורות הבאות נעסוק בקשר שבין הפעילות העסקית השוטפת והצורך בהשקעה בעסק.

 

בדיקת פוטנציאל הרווחיות של העסק

על מנת לבדוק את פוטנציאל הרווחיות של העסק, יש לשים את הדגש על שלושה דברים: רמת התחרותיות בתחום הפעילות של העסק, רמת הרווחיות ומידת ההשקעה הנדרשת בעסק. באשר לרמת התחרותיות – בדיקה פשוטה יכולה להביא למסקנות הנכונות. רמת תחרותיות גבוהה מדיי עלולה לפגוע ברווחיות של העסק החדש ושל עסקים אחרים באותו תחום. באשר לרמת הרווחיות – גם כאן הבדיקה פשוטה. אם מדובר במוצר שהעסק מוכר, אפשר לבדוק את ההשקעה הנדרשת בייצור או ברכישה שלו, אל מול הרווח הצפוי ממכירה שלו. אין הלכה פסוקה באשר לאחוזי הרווח, ואולם ברור כי ככל שאחוזי הרווח גבוהים כך האפשרות של העסק לייצר רווחים תעלה. ישנם תחומים שבהם חשוב להתייחס גם לרמת הפחת. במונחים הללו, עסק שעניינו השכרת אוהלים או ציוד לאירועים, דורש התייחסות שונה מאשר עסק יצרני בתחום המאפים, לדוגמא.

 

הון חוזר וייצוב הפעילות העסקית

סוג אחר ולא פחות חשוב של השקעה פיננסית נועד למה שקרוי בשפה המקצועית "הון חוזר" מדובר בכסף שנמצא בתוך העסק ומהווה מעין מקדם בטיחות, המגשר בין ההוצאות של העסק לבין המועד שבו ההכנסות מתקבלות. כך למשל עסק המשכיר ציוד לאירועים צריך להשקיע בציוד עצמו,, בשינוע, בכוח אדם להקמה וקיפול הציוד אחרי האירוע ועוד. בדרך כלל מדובר בתשלום במזומן לעובדים ולאנשי המקצוע האחרים. מצד שני, התקבולים עבור האירוע מתקבלים באיחור יחסי, מה שנהוג לכנות "שוטף +". כך, גם עסק שפוטנציאל הרווחיות שלו גבוה עלול להגיע למצב של חדלות פירעון פשוט כי בשלב כל שהוא אין לו מזומנים לפרוע חובות שהצטברו תוך כדי הפעילות. צירוף שותף עסקי שיביא איתו את הסכום הנדרש עשוי להיות צעד נכון, לחילופין, אפשר לקחת הלוואת הון חוזר, על מנת לייצב את הפעילות ולמנוע קריסה פיננסית של העסק. בנוסף, יש צורך בנקיטת כמה פעולות במקביל: הראשונה – הקדמת מועדי קבלת התשלומים והשנייה – עיכוב התשלומים עבור ההוצאות השונות. השקעה פיננסית נכונה עשויה לייצב את העסק ולהזניק אותו לתקופה טובה יותר של פעילות עסקית רווחית ומתגמלת.

סטטיסטיקות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אלימות כלכלית ראשית
עורך דין פלילי
מה זה אלימות כלכלית

אלימות היא כל צורה של הפעלת כוח על אדם אחר, בין אם באמצעות איומים, קללות או אמצעים פיזיים. צד נוסף של הפעלת אלימות, אשר הינו נפוץ ביותר במשפחות, הוא אלימות

עד מומחה או מומחה משפטי - מה זה
עורך דין רשלנות רפואית
4 דגשים עיקריים לזיהוי מומחה בכל תחום אפשרי

מומחים קיימים בכל תחום מקצועי בעולם, החל בעבודת כפיים, כמו אינסטלציה, בנייה ונגרות וכלה בתחומים אקדמיים, כמו רפואה, פיזיקה, חינוך ועוד. מומחה עשוי להיות כל אדם שיש לו מספיק ניסיון,