אתם סובלים ממחלה קשה? חשוב שתכירו את זכויותיכם!

בעוד שתאונה או צורך בניתוח הם מקרים נפוצים שיכולים להביא אתכם לבעיות כלכליות וקשיי התמודדות מסוימים, ישנן מחלות קשות שמשפיעות עמוקות על החיים ומייצרות, חס וחלילה, מצב רגשי, כלכלי ורפואי שמחייב תמיכה מבחוץ. ביטוחים שונים יכולים לעזור לכם בכיסוי עלויות טיפולים, תרופות, ופתרונות כלכליים אחרים שיקלו על חייכם. מה זכויותיכם בנושא? בואו נבדוק

 

איזה מחלות קשות ניתן לבטח?

ישנם הרבה מקרים רפואיים היום שניתן לתבוע הטבות בהן מהביטוח, או לחליפין מיצוי זכויות בביטוח הלאומי, אבל כשמדברים על ׳׳מחלות קשות׳׳ ישנה רשימה רשמית בנושא. ביו המחלות הקשות ניתן למצוא את מחלת הסרטן על סוגיה, שבץ, מחלות לב ועוד. הרשימות מפורסמות בשלל מקומות אבל הכי מומלץ להתייעץ בנושא עם עורך דין מחלות קשות.

 

האם הביטוח הוא לכל החיים?

בין החברות והפוליסות השונות המוצעות בשוק יהיו לא מעט שינויים וניואנסים בפרטים הקטנים. חלק מהשינויים הללו יהיה בהקשר הפיצויים, חלק בהקשר לרשימות הזכאות, אבל רובן נותנות משך ביטוחי מוגבל, שלא מכסה את כל תקופת החיים. לרוב תהיה נקודת סיום בסביבות גיל 65-75.

 

מתי נכנסת הפוליסה לתוקף?

רוב הפוליסות מכניסות סעיף של תקופת אכשרה למקרים של מחלות קשות. לרוב מדובר בתקופה של שלושה חודשים מרגע קבלת האבחנה, במהלכה לא ניתן למשוך פיצויים. מצב זה בעצם משאיר אתכם ללא פיצוי בין רגע האבחון ושלושה חודשים אחריו. ישנם מקרים בהם פרוץ המחלה מקדים את האבחון ותקופת האכשרה תסתיים עוד לפני שתגיע האבחנה. במצבים כאלו ניתן יהיה לקבל פיצויים מיד אחרי האבחנה.

 

מה עושים במקרה של שילוב מחלות?

חשוב לבדוק איך הפוליסה שבידכם מתייחסת למקרים בהם, חס וחלילה, יש שילוב מחלות. ישנן פוליסות שיגבילו את הפיצויים אחרי המחלה הראשונה, ובאחרות תהיה אפשרות לפיצוי נוסף גם אם מיציתם את זכויותיכם עקב המחלה הראשונה. כמו כן, ישנן פוליסות המחלקות מחלות לקבוצות שונות, לפיכך חשוב להתייעץ עם עו״ד לענייני מחלות קשות במקרה של צרכים מיוחדים.

 

איך מקבלים את הפיצויים?

לכאורה, אם אתם מבוטחים בחברת ביטוח, קבלת הפיצויים לאחר האבחנה אמורה להיות אוטומטית, אך אין זה המצב. לא מעט פעמים תמצאו את עצמכם נדרשים להגיש מסמכים ולעבור סט של אישורים בירוקרטיים כמו למשל חוות דעת, תוצאות בדיקות למיניהם, מסמכים מוועדות רפואיות או גורמים מומחים, ועוד.

 

לסיכום

ביטוח נועד כדי לעזור לנו ברגעים הקשים של החיים, כמו מחלה או ניתוח מסובך במיוחד. עם זאת, לא די בכך שקיים ביטוח, עליכם לדעת בדיוק מהן הזכויות שלכם במקרים של מחלות קשות. הדרך המיטבית לקבל פיצוי הולם בעת מחלה קשה היא על ידי הסתייעות בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום מחלות קשות. עו"ד כזה יוכל לסלול דרך חלקה ובטוחה לקבלת הפיצוי החשוב כל כך בעת מצוקה בריאותית.

מחלה קשה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משקל
עורך דין פלילי
מה היא בעילה אסורה בהסכמה?

אריק הוא אדם מבוגר, שפגש בצ'אט אינטרנטי את אנה (שם בדוי) – נערה בת 15 וחצי. הם נפגשו מספר פעמים וקיימו במהלכן יחסי מין בהסכמה. אך כשהוריה של אנה גילו

עורך דין מקרקעין
עורך דין מקרקעין
האם חייב עורך דין מקרקעין לעסקת נדלן

עורך דין לענייני נדל"ן או מקרקעין הוא עורך דין שעבר התמחות בתחום זה במסגרת עבודה במשרד עורכי דין לענייני נדל"ן ובהגשת תביעות ובכתיבת חוזים בתחום הנדל"ן. ישנם מקרים רבים ושונים

שטרות
עורך דין נזיקין
פיצויים בגין הפרת זכות יוצרים

המטרה המרכזית העומדת בפני חוק לזכויות יוצרים היא החשיבות בשימור הבעלות הבלעדית והרוחנית שיש לאדם על היצירות שלו. היצירות יכולות להיות פריטים אומנותיים, מוזיקליים, ספרותיים, קולנועיים, פריטי צילום, וכן גם