החזרי מס בגין פיטורין – פוטרת מעבודתך? כך תוכל להעזר בספר החוקים

פיטורין היא חוויה לא נעימה כלל ועיקר. כל מי שעבר את זה יכול לספר.

אבל יש גם נקודות אור, כמו למשל מציאת עבודה טובה יותר, מתאימה לכם יותר וגם כמו החזרי המס שכנראה מגיעים לכם, נוסף על פיצויי פיטורין.

אז האם בכלל שווה להתאמץ כדי לקבל החזרי מס ואיך עושים את זה?

 

למה כדאי להתאמץ כדי לקבל החזרי מס?

החזרי מס הם כספים שמגיעים לכם מכוח החוק. לעיתים קרובות מדובר על סכומים של אלפי שקלים שרק יושבים בקופת המדינה ומחכים שתבואו לקחת אותם. לא חבל?

בנוסף, לאחר אובדן של מקום עבודה, כל הכנסה קטנה של כמה מאוד עד כמה אלפי שקלים יכולה להיות מאוד נחמדה.

 

איך יודעים אם מגיע לכם החזר מס בגין פיטורין?

כל עוד יש לכם עבודה, אתם משלמים מס הכנסה כל חודש, אבל החישוב נערך באופן שנתי.

כלומר: רשות המיסים מקבלת ממנהלת החשבונות של מקום העבודה שלכם כל חודש את שיעור המס המחושב לפי גובה השכר שלכם. אם תישארו באותה רמת הכנסה כל השנה, לא צפויה לכם זכאות להחזרי מס, אבל אם למשל תחליפו מקום עבודה במהלך אותה שנה ותתחילו להרוויח שם פחות כסף, תצטרכו גם לשלם פחות מס.

 

אז מה הבעיה?

כאמור, המס מחושב לפי ממוצע שנתי. כלומר, בתחילת השנה שילמתם מס גבוה יותר, אבל לאחר החלפת מקום העבודה, ירדה לכם ההכנסה וכך גם שיעור המס ולכן מגיע לכם החזר.

גם אם תחליטו למשוך את כספי הפיצויים שלכם בבת אחת לאחר הפיטורין, סביר להניח שהדבר יצור זכאות להחזר מס נוסף.

 

האותיות הקטנות של רשות המיסים

אם העובד קיבל סכום קטן יחסית של פיצויים עבור שנה שלמה, המסתכם בפחות מ 12200 ש"ח, הוא זכאי לפטור מלא מתשלום מס הכנסה על פיצויים עצמם.

אך קיימים עוד סייגים והגדרות נוספות, אותן רוב האנשים לא מכירים ולכן, איתור החזרי מס דרך גורם מקצועי הוא צעד מומלץ, שיכול להגדיל את ההכנסה שלכם באופן משמעותי.

למעשה, גם אם התפטרתם ולא פוטרתם – יכול מאוד להיות שמגיע לכם החזר מס. במיוחד אם לקח לכם זמן למצוא עבודה חדשה ובינתיים ישבתם בבית, או אם מצאתם עבודה חדשה, אבל עם הכנסה נמוכה יותר – מגיע לכם החזר.

לסיכום, פיטורים הם אולי רגע קשה אבל הם בהחלט לא סוף העולם. בנוסף, קיימת אפשרות למשוך כספי פיצויים כדי להתפרנס בתקופה הראשונה לאחר הפיטורין וכן החזרי מס, שיכולים להגיע לסכומים נאים, אשר יכולים להגדיל את ההכנסה ולספק עוד קצת מרחב נשימה, לפני שצוללים בחזרה לתוך שוק העבודה.

רוצים לבדוק אם מסתתר לכם כסף בקופת המדינה? לחצו: https://indigofinance.co.il

 

דולרים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אל מי לפנות ראשית
עורך דין מקרקעין
עורך דין נדל"ן – כך תחליטו אל מי לפנות

זקוקים לסיוע כי החלטתם לקנות דירה? אם כך, כדאי שתדעו שיש מספר סוגים של סיועים שיוכלו לעזור לכם. כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי שיוכל לעזור לכם, לדבר עם הבנק

טופס
עורך דין פלילי
הגשת כתב אישום

אחרי שאדם מסויים נעצר בחשד לביצוע עבירה מסויימת, מתחיל נגדו תהליך משפטי ארוך על מנת לקדם את הדיון בנושא. ברגע שהמדינה אוספת מספיק ראיות, מוצאת עדים ומנסחת את כתב האישום,

מאזניים
עריכת דין
פוטרת בזמן הריון – מה החוק אומר?

בישראל ישנו חוק נשים בעבודה, במסגרתו חל איסור על פיטורים במהלך הריון או חופשת לידה. מעבר לכך, ישנו חוק נוסף והוא חוק שוויון הזדמנות בעבודה, שאוסר על הפליית נשים הריונות

הגשת טופס
נוטריון
מהו אישור חיים ואיך נוטריון יעזור

במדינת ישראל, נוטריון הוא זה המוסמך לאמת בחתימתו כי האדם שעומד ונמצא לפניו הוא אכן מי שהוא טוען שהוא, והנוטריון הוא זה שבעל הסמכות לאמת את אישור החיים. לכן, אם