הטרדה מינית בעבודה: כיצד להתמודד עם התופעה?

סביבת העבודה שלנו צריכה להיות נעימה, גם מבחינה פיזית וגם מבחינה בינאישית. כולם צריכים להרגיש בנוח בה, אבל לצערנו קיימים מקרים בהם אנשים מסוימים מפירים זאת. אם הוטרדתם מינית בעבודה על ידי מנהל או קולגה, ישנם מספר דברים שאתם יכולים לעשות כדי להתמודד עם התופעה הזו ולקבל את הצדק המגיע לכם. כדי לעזור לכם ריכזנו לכם הכל במאמר שלפניכם.

 

מה נחשב להטרדה מינית בעבודה?

לחוק יש הגדרה בנוגע למה נחשב להטרדה מינית. תחת מסגרת זו נכנסת התנהגות פיזית או מילולית לה יש אופי מיני כזה או אחר- שנעשית לא בהסכמה ובניגוד לרצונו של האיש או האישה המוטרדים. זה יכול לבוא לידי ביטוי בבדיחות לא ראויות, הצגת תמונות, מבטים, הצעות לפגישות, מגע ותקיפה. זה יכול להיות מקרה חד פעמי או התנהגות מתמשכת, על ידי גבר או אישה, ביחסי מרות או יחסים קולגיאליים.

 

פנייה לממונה על הטרדות מיניות

בכל משרד ובית עסק יש חובה למנות אדם שיהיה אחראי על הטרדות מיניות בעבודה. אדם זה הוכשר באופן מיוחד ויוכל לעזור לכם לטפל בבעיה באופן דיסקרטי ומתחשב. הממונה על הטרדות מיניות בעבודה יידע בדיוק מה שלבי התהליך ויוכל לבצע פעולות שונות, ביניהן אזהרת העובד, הרחקתו והשעייתו. אם אינכם יודעים מי הממונה ניתן לשאול את מחלקת משאבי אנוש אצלכם בעבודה.

את הפנייה לממונה על הטרדות מיניות בעבודה ניתן להגיש בעל פה או בכתב. לאחר מכן האחראי יתחיל בבירור התלונה, בה יתבצע תשאול של המטריד ושל המוטרד. לאחר מכן יוגש דו״ח למעסיק בו התוצאות של הבירור עם המלצות כיצד לפעול. לאחר מכן ניתן יהיה לנקוט בפעולות שונות. על ההחלטות של הממונה ניתן גם לערער.

 

פנייה לעורך דין להטרדות מיניות בעבודה

פעולה נוספת שניתן לעשות במקרים בהם המקרה לא נפתר בעבודה או שיש צורך בנקיטת הליכים משפטיים היא פנייה לעורך דין מומחה לצורך הכנת תביעת הטרדה מינית בעבודה. עורך דין מקצועי יוכל לעזור לכם למצוא את הדרך הנכונה להתמודד עם הבעיה במסגרת החוק מאחר ויש להם ידע נרחב ומעמיק בכלל ההיבטים המשפטיים של הנושא.

סוגיה של הטרדות מיניות בעבודה היא מורכבת ורגישה. יש נשים וגברים שלא מרגישים בנוח לדבר על כך ולשתף מסיבות שונות, ביניהן תחושת אשמה, פחד שזה ייפגע בביטחון מקום העבודה שלהם ועוד. אך במקרים של הטרדות מיניות חשוב מאוד לפנות אל גורם מקצועי כדי לטפל במקרה ברצינות ובחומרה הנדרשים.

 

לסיכום

לסיכום, אם באופן מצער הוטרדתם במקום העבודה שלכם, יש לכם שני אפיקי פעולה. אחד הוא לפנות אל הממונה על הטרדות מיניות במקום עבודתכם והשני הוא פנייה לעורך דין חיצוני שמומחה בתחום. חשוב מאוד לבצע את הפנייה ולא לשמור בלב לצורך רווחתכם.

תביעה להטרדה מינית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בית משפט
עורך דין תעבורה
עשיתם תאונה עם רכב חברה – מה ניתן לעשות?

רכבי חברה הם פתרון תחבורתי נהדר, ובונוס מפנק למנהלים ולעובדים כאחד. כאשר עושים תאונה עם רכב חברה, יש מספר צעדים שחשוב מאוד לנקוט מהר ככל האפשר, כדי למנוע פגיעה אישית

פטור מצה_ל
עורך דין צבאי
מתי אפשר לקבל פטור מצה"ל

אמנם יש חוק גיוס חובה, אך לא מעט צעירים רוצים לדעת מתי אפשר לקבל פטור מצה"ל. ישנם מספר קריטריונים, המזכים את העומדים בהם בפטור המיוחל. מה הם הקריטריונים? איך אדע

חללי עבודה ראשית
עורך דין דיני עבודה
איך להתאים חללי עבודה לתו הסגול של הממשלה

רוצים לחזור לשגרה ולא בטוחים מה הדרך הבטוחה לעשות זאת? התו הסגול שנקבע על ידי משרדי הבריאות והאוצר מאפשר לעסקים שונים לחזור לפעילות בהתאם למגבלות שונות. זאת על מנת לצמצם

עורך דין מאור לוי
עריכת דין
כיצד למזער נזקים במקרה של פשיטת רגל

במסגרת הליך פשיטת רגל, ייתכן ויוטלו על החייב סנקציות והגבלות שונות, שנועדו לגרום לו לשלם את חובותיו בהקדם האפשרי. יחד עם זאת, במקרים מסוימים ניתן יהיה למזער נזקים בתהליך פשיטת