מהם העונשים על נהיגה ללא רישיון

בית המשפט רואה בחומרה רבה נהגים הנוהגים ללא רישיון בתוקף או בזמן שלילה, בשל הסכנה הרבה שבכך.

לכן פרט לשלילת רישיון, בית המשפט יכול לקבוע עונשים נוספים – החל מקנס כספי כבד ועד מאסר בפועל.

מה כל הסנקציות שיכול בית המשפט להטיל? ובאילו מקרים יינתן כל עונש? הכל במאמר הבא

 

פסילת רישיון

בבית המשפט לא אוהבים לפגוש נהגים הנוהגים ללא רישיון, שכן זהו זלזול בקביעות בית המשפט וסכנה למשתמשים האחרים בדרך. משום כך הסנקציות למי שנתפס נוהג בזמן שלילה הן משמעותיות ומטרתן להרתיע את הנהגים האחרים.

אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי פסילת רישיון הנהיגה – הפסילה יכולה להיות למשך שנתיים לכל הפחות ואף לצמיתות במקרים מסוימים. אם מדובר במקרה ראשון, ועל אף החומרה בה רואים בבית המשפט את העבירה, ייתכן ופסילת הרישיון תהיה רק על תנאי. אולם חשוב לזכור כי יש גם מקרים רבים בהם ניתנת שלילה בפועל ולשנים רבות.

מידע מפורט ניתן למצוא באתר ontheroads.co.il, המציע גם עורך דין תעבורה המתמחה בהבנת העונשים הצפויים ובהשגת הקלות בחומרת העונש.

 

קנס כספי

הקנס שניתן על נהיגה ללא רישיון יכול להגיע גם למאה אלף ש"ח. הקנס יכול להינתן בנוסף למאסר בפועל – עד כדי כך רואים במערכת החוק בחומרה נהיגה ללא רישיון.

 

מאסר בפועל

על פי החוק, נהג הנוהג כשרישיונו פסול עלול להישפט למאסר בפועל. המאסר יכול להיות מאסר על תנאי במקרים קלים יחסית או מאסר בפועל עד שלוש שנים במקרים בהם אירעה תאונה בזמן השלילה או שניכרה סכנה ממשית בהתנהלות הנהג.

 

גורמים מקלים

לא בכל מקרה בו נתפס אדם הנוהג בזמן שלילה ניתנים העונשים המקסימלים. כך למשל ישנם אנשים רבים שהדיון בדבר שלילת הרישיון שלהם נעשה ללא ידיעתם וללא נוכחותם, והם לא יודעים כי רישיונם נשלל מהם – אנשים אלה כמובן יצטרכו להוכיח כי אינם מודעים לפסילת הרישיון, ומשום כך לא ידעו כי אסור להם לנהוג.

סיבת השלילה היא גם בעלת פקטור בהחלטת בית המשפט בקביעת העונש. אם, למשל, הפסילה נובעת מהצטברות נקודות תעבורה רבות או בשל תאונה עם פגיעה בנפש – אזי העונש יהיה כנראה מקסימלי. לעומת זאת, אם הרישיון נשלל על ידי הוצאה לפועל ומדובר במקרה ראשון, בית המשפט עשוי להיות סלחני יותר.

 

הכביש המהיר כדי להפחית את העונשים

אף אחד לא רוצה לשלם מאה אלף שקלים, לשבת במאסר שלוש שנים או להיות בפסילה לצמיתות. אולם אם כבר נהגתם בזמן שלילה, ודאו כי יש לכם עורך דין תעבורתי טוב שיוכל להוציא את העונש המינימלי מהעבירה החמורה. זו לא תהיה משימה קלה, בעיקר אם יש היסטוריה של עבירות תנועה או שלילות, ולכן הדבר המשמעותי ביותר הוא להקפיד לנהוג בזהירות, בבטיחות ותוך ציות לחוקים.

מאזניים

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רצפה שקרסה
עורך דין נזיקין
רצפת מבנה שקרסה – על מי האחריות

לצערנו לא פעם אנחנו שומעים על אסונות בנייה כמו התמוטטות של גשרים, תקרות, רצפות ומבנים. האסונות האלו גורמים, במקרה הטוב, להרס כללי בלבד, ובמקרים הגרועים יכולים אף לגרום למצב של

אלימות כלכלית ראשית
עורך דין פלילי
מה זה אלימות כלכלית

אלימות היא כל צורה של הפעלת כוח על אדם אחר, בין אם באמצעות איומים, קללות או אמצעים פיזיים. צד נוסף של הפעלת אלימות, אשר הינו נפוץ ביותר במשפחות, הוא אלימות

כסף
עורך דין פשיטת רגל
כל מה שחשוב לדעת על הליך מחיקת חובות

לא מעט אנשים בישראל חיים במציאות בלתי נתפסת – חשבונות בנק מעוקלים, או מוגבלים, צ'קים שחוזרים, כרטיסי אשראי מבוטלים ואפילו צווי עיכוב יציאה מהארץ. ישראלים רבים מגיעים למצבים האלה, בעקבות

איש מחזיק כיסים ריקים
עורך דין פשיטת רגל
כיצד מתבצע המבחן התזרימי בחדלות פירעון?

כשבית המשפט בוחן את ההתנהלות הכלכלית של החייב, הוא מעריך אותה לפי הגדרת שווי שמורכבת מעשרות פרמטרים: חובות, תשלומים, קנסות, הוצאות כנגד הכנסות ועוד. הדבר יוצר הערכות לא מדויקות בחלק