מה חברות הביטוח לא רוצות שתדעו?

בין אם מדובר על תאונת דרכים ובין אם מדובר על החמרה במצב בריאותי – אנחנו עשויים למצוא את עצמנו פונים אל חברות הביטוח הפרטיות במצבים שונים בחיים. לא לחינם אנחנו משלמים פרמיה לחברת הביטוח. עם זאת, לעיתים, למרות שאנחנו מקווים שחברת הביטוח תסייע לנו בעת צרה, לא תמיד יש מי שיעזור. אלו הדברים שחברות הביטוח לא רוצות שתדעו.

 

האינטרס של חברות הביטוח

תשאלו כל עורך דין לתביעת חברות ביטוח – יש דברים שחברות הביטוח לא רוצות שנדע. הסיבה לכך טמונה באינטרס העיקרי של חברות הביטוח. חברות הביטוח הן חברות עסקיות בראש ובראשונה. השירות שהן מציעות הוא המוצר שלהן. זה לא שונה ממסעדה שמוכרת מזון או חנות שמוכרת רהיטים. לכן, האינטרס הראשי של חברות הביטוח הוא ליצור רווח גבוה, על ידי העלאת הכנסות וצמצום הוצאות. ככל שהלקוח יודע פחות, כך הסיכויים של חברת הביטוח לצמצמם הוצאות על הלקוח גדלים יותר.

 

קבלת סיוע מעורך דין

כדי להצליח לקבל את הכספים או את התנאים שמגיעים לכם מחברת הביטוח בצורה מקסימלית, מומלץ לקבל סיוע מעורך דין שמתמחה בחברות ביטוח. עורכי הדין הללו יודעים את הדברים שחברות הביטוח לא היו רוצות שאתם תדעו. באמצעות הידע הזה, ידע משפטי נוסף וניסיון, עורכי הדין יוכלו לסייע לכם בסיטואציות השונות שלכם מול חברות הביטוח.

 

נימוק לכל החלטה

חברות ביטוח צריכות לנמק את ההחלטות השונות שהן מקבלות. אם לקוח הגיש תביעה לקבלת פיצויים במסגרת ביטוח סיעודי למשל, חברת הביטוח צריכה לבחון את התביעה ולנמק את ההחלטה אם היא החליטה לדחות את התביעה. אם החברה לא עשתה זאת, ניתן לערער על ההחלטה שלה באופן פשוט יחסית.

 

תקופות התיישנות

ישנם מקרים מסוימים שחלה עליהם התיישנות מבחינת היכולת לקבל פיצויים מחברת הביטוח. לכן, חברות הביטוח לא ממהרות לפנות אל הלקוח ולהפציר בו לעמוד על זכויותיו. מומלץ להגיש תביעה כמה שיותר קרוב למועד האירוע בגינו אתם תובעים.

 

הזכות לייצוג מול חברת הביטוח

לחברת הביטוח קל להתנהל מול רוב הלקוחות שלה. הלקוח הוא לא בעל ידע משפטי ולרוב אין לו ניסיון בהתמודדות מול גופים בירוקרטיים וגדולים. כל לקוח זכאי לקבל ייצוג מעורך דין מול חברת ביטוח פרטית. חברת הביטוח מעדיפה שהלקוחות שלה לא יתנהלו כך, מכיוון שעורך דין יכול לנקוט בצעדים משפטיים נגד החברה.

 

עיון בפוליסה

הרבה מאוד דברים נמצאים בפוליסה שלכם. באמצעות עיון בפוליסת הביטוח תוכלו להבין מה הן הזכויות המלאות שלכם ומה מגיע לכם מחברת הביטוח שלכם. חברות הביטוח לא ימהרו לספר לכם את זה.

 

עמדו על הזכויות שלכם

יש הרבה מאוד דברים שחברות הביטוח הפרטיות לא רוצות שהלקוחות שלהן ידעו. לכן, חשוב מאוד להיות מודעים לכך ולקבל סיוע מאנשי מקצוע, על מנת שגם אתם תוכלו לעמוד על הזכויות שלכם מול חברת ביטוח.

חברות ביטוח

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
צו ירושה
עורך דין חוזים
צו ירושה – עשה ואל תעשה

אדם קרוב אליך הלך לעולמו וכעת מגיע השלב שבו אתה מתעניין בנושא הירושה? האם הוא הותיר אחריו צוואה והאם מגיע גם לך נתח מכל הרכוש שהיה שייך לו? חשוב להבין

תביעות סיעוד
עריכת דין
שאלות ותשובות בנושא תביעות סיעוד

מצב סיעודי הוא מצב בו אדם מסוים תלוי בזולת לצורך ביצוע פעולות הנראות נו מובנות מאליהן. מדובר על מצב קשה מאוד, המצריך מאמץ רב מבני משפחתו של אותו אדם, על

מעצר לא חוקי
כללי
מעצר שלא כחוק – כיצד מתמודדים?

כולנו בני אדם, כך שכולנו מבצעים טעויות. גם אנשים בתפקידים החשובים ביותר במגזר  הפרטי או הציבורי, שנדרשים לקבל החלטות משמעותיות בעלות השלכות מהותיות, יכולים לטעות. לכן, אין זה מפתיע שבמקרים

מאזניים
עריכת דין
פוטרת בזמן הריון – מה החוק אומר?

בישראל ישנו חוק נשים בעבודה, במסגרתו חל איסור על פיטורים במהלך הריון או חופשת לידה. מעבר לכך, ישנו חוק נוסף והוא חוק שוויון הזדמנות בעבודה, שאוסר על הפליית נשים הריונות