3 דגשים לכתיבת חוזה משפטי מקצועי

הכלכלה היא אולי הדבר החשוב ביותר בחיינו כפי שאנו רואים במגפת הקורונה.

אם הכלכלה לא מתפקדת אנו נמצא בבעיה חמורה ואנו נתקשה לתפקד וזהו משהו שאנו חייבים לחשוב עליו.

אז כיצד שומרים על כלכלה מתפקדת ובריאה? מה אנו צריכים לעשות בכדי להבטיח זאת? אם כן אחד הדברים החשובים ביותר בכל כלכלה הוא וודאות.

כך לדוגמא כאשר אנו מבצעים התקשרות עם צד שני אנו חייבים להיות בטוחים כי במקרה של מחלוקת תהיה לנו כתובת לפנות אליה.

כאן נכנס לתמונה החוזה המשפטי אשר קובע את היחסים המשפטיים שעל פיהם בית המשפט מכריע בסוגיה של מחלוקת.

החוזה הוא חשוב ביותר בעיקר בעת מחלוקת משפטית ולכן חשוב כל כך להשקיע בו ולהבטיח כי הוא ייצג את הזכויות שלנו בצורה הטובה ביותר שיש ויגן עלינו בעת ריב או בעת סכסוך משפטי.

התייעצו עם עורך דין

אז כיצד נבטיח כי אנו חותמים על חוזה משפטי תקף? מה אנו צריכים לעשות בכדי שבעת מחלוקת בית המשפט יפסוק לטובתנו על סמך החוזה שנגיש לו? התשובה היא שחוזה חותמים תמיד עם עורך דין המלווה אותנו בעסקה. בחוזה יכולות להיות כל כך הרבה פינות ואנו חייבים אבל חייבים להתייעץ עם עורך דין לפני שאנו מנסחים את החוזה. שימו לב לא די שהעורך דין יקרא את החוזה בסיום העסקה אלא הוא צריך להיות שותף מלא לניסוח החוזה לכל אורך הדרך. לכן התייעצות עם עורך דין היא סופר חשובה ואסור לזלזל בה אם אתם רוצים לשמור על הזכויות שלכם ולהגן עליכם מפני הצד השני.

שימו לב להלכת אפרופים

בדיני חוזים יש הרבה מאוד הלכות ואפשר לכתוב מדריך מקיף בדיני חוזים אשר יכלול כמה מאות עמודים. אך אחת ההלכות החשובות ביותר בדיני חוזים היא הלכת אפרופים וכדאי להכירה לפני חתימת החוזה. עד ההלכה כל מה שהיה קשור להתנהגות הצדדים ולא נכלל בחוזה לא נחשב בעיני בית המשפט. לאחר ההלכה נקבע כי גם לגבי התנהגות מחוץ לחוזה בית המשפט ייטה להתייחס אליה, קרי התנהגות מחוץ לחוזה משפיעה גם היא על פירושו. זוהי הלכה חשובה מאוד אשר שינתה עולם בהלכת אפרופים וזה משהו שלא כדאי לכם לזלזל בו או לבטלו כלאחר יד ואת זאת כל עורך דין יגיד לכם.

    התאימו את החוזה לתחום בו הוא נמצא

עוד נקודה שחשוב להבהיר היא כי על החוזה להיות מותאם לתחום בו הוא נמצא. יש הבדל בין חוזה מכירה ובין חוזה שירות לדוגמא ואתם צריכים להיות בטוחים כי החוזה שאתם חותמים עליו משקף את ההבדלים הללו וזה משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת אם אתם רוצים לפעול בחכמה ובצורה נאותה.

 

חתימה על מסמך

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביטול חוזה
עורך דין גירושין
איך להתגרש ולהישאר בחיים

.גירושין אינם צריכים להיות מכוערים וקשים,אלא יכולים להסתיים גם בדרכי נועם. כיצד? כל הפרטים – במאמר הבא מתגרשים? זה מה שעליכם לעשות גירושין הוא אף פעם לא עסק פשוט, בעיקר

פטיש
עורך דין גירושין
מי עוזב את הבית בהליך גירושין?

הליך גירושין, מטבעו, מלווה במערכת יחסים עכורה בין בני הזוג. אחת השאלות שעולות היא מי צריך לעזוב את הבית במקרה כזה. יש לחלק את השאלה לשתי תקופות זמן, בהכנות לקראת

תביעות חברת הביטוח
עורך דין ביטוחים
כמה כסף מקבלים מתביעות ביטוח?

כשמדובר בתביעות ביטוח, הבנת כמות הכסף שאתה יכול לצפות היא חיונית לתכנון פיננסי והבראה. בין אם חווית תאונת דרכים, נזק לרכוש או פציעה אישית, ניווט במורכבות של תביעות ביטוח יכול