עשרת הדיברות של כל יועץ פיננסי

להתנהל כלכלית בצורה נכונה זה לא דבר פשוט עבור כולנו, וזאת למרות שאנחנו רגילים לנוכחות של כסף בחיינו כבר משחר ילדותנו.

לכן נשאלת השאלה: מה בכל זאת אפשר לעשות בנידון והאם יועצים פיננסיים יוכלו לעזור לנו?

הינה לפניכם עשרת הדיברות שעומדות לנגד עיניו של כל יועץ פיננסי, ואם תעיינו בהן לבטח תוכלו למצוא טיפים שיעזרו גם לכם.

 

התקציב שלכם:

בין אם אתם חושבים על עזרה מיועץ פיננסי עבור המשפחה ובין אם אתם זקוקים לעזרה עבור העסק, אין ספק שהתקציב הוא עניין מאוד משמעותי. רק אם יהיה לכם תקציב מסודר וברור מראש תוכלו לשמור על גבולות המסגרת הנכונה עבורכם.

 

אסטרטגיה פיננסית:

איך אתם רואים את החיים מבחינה כלכלית? האם אתם חיים את הרגע, חוסכים לעתיד או משהו ביניהם?

 

הוצאות בלתי מתוכננות:

לכל גוף, משפחתי או עסקי, יש גם הוצאות לא מתוכננות. חשוב לקחת את הדברים האלה בחשבון ולהשאיר כסף בצד גם לרגעים כאלה.

 

הוצאות גדולות במיוחד:

הוצאות גדולות דורשות התארגנות אחרת, תקציב שונה והיערכות. זו יכולה להיות החלפה של הדירה, רכישת מכונית או כל דבר אחר וחשוב לתכנן את הדברים האלה מראש.

 

העתיד שלכם:

הגיע הזמן להבין שצריך לחשוב על העתיד. זה אומר שיש לקחת בחשבון את התכניות שיכולות להיות לכל בן משפחה ולכן צריך לעשות חסכונות, פנסיה וקרנות שונות. מאותם מקורות תוכלו לגייס כספים במצבים חריגים או שתוכלו מלכתחילה לייעד אותם לכל מיני מטרות שונות.

 

צורכים בצורה נבונה –

אנחנו חיים בעידן צרכני ולכן חשוב כל כך להתייחס לדברים האלה. מה אתם באמת צריכים? והאם אתם עוצרים לחשוב לפני כל רכישה של פריט כזה או אחר. האם אתם צרכנים נבונים שגם עושים השוואת עלויות?

 

שקיפות –

אפשר לקחת בחשבון את האפשרות של פתיחת חשבון משפחתי משותף שכולם יוכלו לראות ולבצע בו פעולות.

 

תנו גם לילדים ללמוד –

זה נכון שאתם, ההורים, אחראים על ניהול התקציב המשפחתי, אך אתם יכולים לנצל זאת כדי ללמד גם את הילדים. ספרו להם מה קורה, כמה כסף יש, איך מתנהלים, על מה מוציאים ועל מה מוותרים.

 

ללמוד לנהל את הכסף –

אתם יכולים לעשות אינספור סוגים של קורסים בתחום ניהול הכספים ולכן, אם יש לכם זמן לכך, זה בהחלט כדאי. בצורה כזאת תלמדו עוד ועוד על הנושא וכך תעשו הרבה פחות טעויות בעתיד.

 

בדקו כמה כסף באמת יש לכם –

הרבה אנשים בטוחים שהם יודעים כמה כסף יש להם, אך בפועל זה לא לגמרי מדויק. לכן, אפילו אם אתם חושבים שאתם יודעים איזה חסכונות יש לכם, כדאי שתפנו עוד היום אל הר הכסף ותבקשו לעשות בדיקה מעמיקה. בצורה כזאת תוכלו לאתר גם אתם, כמו שקרה להרבה ישראלים אחרים, חסכונות אבודים, קרנות פנסיה ועוד, אז למה לא?

 

האם כדאי לפנות אל יועץ פיננסי?

האמת היא, שזה עוד טיפ חשוב מאוד שיוכל לעזור לכם לעשות את ההבדל. לפנות אל איש מקצוע מוכשר שמכיר את התחום הזה ובקיא בו זה כל מה שצריך כדי לדעת שהעניינים שלכם מתנהלים בצורה נכונה. אומנם בסופו של דבר אתם תהיו אלה שצריכים ללמוד איך להתנהל כלכלית, אך מצד שני, בעזרת יועץ פיננסי תוכלו להכיר את התחום יותר לעומק. מדובר על השקעה שאינה גדולה מידי מבחינת הזמן והעלויות, ואין ספק שהיא תוכל לעשות את ההבדל בעתיד הכלכלי שלכם, אז למה אתם מחכים?

 

חישוב פיננסי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רצפה שקרסה
עורך דין נזיקין
רצפת מבנה שקרסה – על מי האחריות

לצערנו לא פעם אנחנו שומעים על אסונות בנייה כמו התמוטטות של גשרים, תקרות, רצפות ומבנים. האסונות האלו גורמים, במקרה הטוב, להרס כללי בלבד, ובמקרים הגרועים יכולים אף לגרום למצב של

לב על צלחת שבורה
עורך דין גירושין
איך פותחים תיק גירושין?

פתיחת תיק גירושין היא הצעד הראשון בדרך לפירוק הזוגיות. במאמר זה נסביר איך פותחים תיק גירושין ברבנות, מה יכול לקבוע בית הדין הרבני ומתי כדאי לתבוע בבית המשפט לענייני משפחה.

עורך דין פלילי
עורך דין פלילי – מתי אתם צריכים אותו?

כל אחד מאיתנו עלול להיות מעורב בלא מעט עבירות שונות, וזאת למרות שבאופן כללי כולנו מעדיפים לחשוב על עצמנו בתור אנשים טובים ושומרי חוק. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו