מהי תקופת ההתיישנות בתביעה בגין תאונת דרכים

השתתפות בתאונת דרכים היא לא דבר קל. תאונת דרכים היא אירוע שמשפיע על המעורבים בו לאורך זמן, בצורה נפשית, פיזית ופסיכולוגית. כתגובה ישירה לנאמר, ישנם אנשים שמעדיפים לא "להתעסק" בתאונה ולאחר כמה שנים מבינים את השלכותיה העמוקות של התאונה ומתחרטים שלא פעלו בהקדם.
במאמר הבא נרחיב ונפרט על תקופת ההתיישנות בתביעה בגין תאונות דרכים, האם יש חריגים ומהם הקריטריונים ומה אתם צריכים לדרוש מעורך הדין המייצג אתכם בתביעה.

 

תקופת התיישנות תביעת פיצויים בגין תאונת דרכים

הזכות להגשת תביעה בגין נזקים שנגרמו בעקבות השתתפות בתאונת דרכים, בין אם מדובר בנזקי גוף או רכוש, מגיעה לכל המשתתפים באירוע לפרק זמן של עד כ7 שנים ממועד התרחשות התאונה.
ישנם מקרים בהם הנפגע נמצא בדין ודברים עם חברת הביטוח והם אינם מגיעים לפשרה, במקרה כזה יש להאריך את תקופת ההתיישנות.
לשם ההבהרה נציין כי ברגע שהוגשה בקשה לתביעה בבית המשפט תקופת ההתיישנות קופאת. בניגוד לשליחת מכתב לחברת הביטוח, פעולה שאינה עוצרת את תקופת התיישנות.

כמובן שקיימים מקרים מורכבים בהם קשה לבית המשפט לפסוק ולכן נדרש הליך ובירור משפטי ארוך יותר, למשל במקרה של אדם הנפגע מתאונת דרכים בדרך ליום עבודה. במקרה כזה יהיה צורך לברר האם זוהי תאונת עבודה או תאונת דרכים. אם התביעה היא נגד הביטוח או כנגד המעסיק של אותו האדם. אלו שאלות שכדאי לשים עליהן את הדעת מפני שאם בית המשפט יפסוק שזוהי תאונת דרכים ויחלפו 7 שנים ממועד התאונה אזי תביעת הנפגע מן האירוע תתיישן. בנוגע לקטינים, תקופת ההתיישנות חלה עד לרגע בו הקטין נחשב חוקי, כלומר הגעתו לגיל 18.

 

הארכת מועד תקופת ההתיישנות

במקרים של הגשת תביעה לאחר מועד ההתיישנות, חשוב לציין כי בית המשפט אינו מפעיל שיקול דעת, והוא אינו עוסק בתביעות לאחר תקופת ההתיישנות. גם אם מדובר ביום בודד אחד. זאת מהסיבה כי לאחר תקופת ההתיישנות הנפגע מאבד את זכותו מלתבוע על פי חוק, ולכן טענות הקשורות לחומרת הפגיעה הפיזית או הנפשית אינן יועילו, שכן בית המשפט הוא מוסד מדיני המתנהל על פי חוק.
לעומת זאת, הארכת תקופת ההתיישנות הינה לגיטימית, וקורת בנסיבות ספציפיות בלבד:

  • המקרה בו מאשרים הארכה של תקופת ההתיישנות הוא מקרה בו נעלמו מהאדם התובע עובדות המהוות חלק משמעותי מעילתו בתביעה, מסיבות שאינן קשורות או תלויות בו, ושבזהירות סבירה הוא אינו יכל למנוע מהדבר לקרות.

מכורח כל הדברים שנאמרו, חשוב לטפל בכל הפרוצדורות והמסמכים הקשורים בהגשת התביעה למרות כל הקושי והסבל המתלווה לתקופה שלאחר תאונות דרכים. עורך דין תאונת דרכים טוב יוכל להקל עליכם ולתת לכם את הביטחון והשלווה שאתם צריכים. התייעצו עם עורך דין מוסמך בסמוך למועד התאונה.

תאונת דרכים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עריכת דין
עורך דין מקרקעין
תפקידו של עו"ד מקרקעין

נכס מקרקעין, נכס דלא ניידי (נדל"ן) הם מונחים המתארים יחידת שטח, דירה, בית, נכס מסחרי ואף שטח עם צמחיה, חוץ מאשר אלמנטים ניתנים להזזה, כמו קרוואן למשל. אדם שיש בבעלותו

אחוזים
עורך דין ביטוח לאומי
4 דרכים לקביעת אחוזי נכות ע"י ביטוח לאומי

ברצונכם להגיש תביעה לביטוח לאומי עקב פגיעה פיזית, נפשית או שכלית שעברתם. כיצד ניתן לדעת איך ביטוח לאומי יקבע את אחוזי הנכות המגיעים לכם? במאמר זה מפורטות 4 דרכים לקביעת

ביטול חוזה
עורך דין גירושין
איך להתגרש ולהישאר בחיים

.גירושין אינם צריכים להיות מכוערים וקשים,אלא יכולים להסתיים גם בדרכי נועם. כיצד? כל הפרטים – במאמר הבא מתגרשים? זה מה שעליכם לעשות גירושין הוא אף פעם לא עסק פשוט, בעיקר