מי חייב בדיווח למס הכנסה בארצות הברית?

ארה"ב היא כנראה המדינה היחידה בעולם המחייבת את אזרחיה לדווח על הכנסותיהם, גם אם אינם חיים בארה"ב ואף הכנסותיהם אינן נוצרות בארה"ב אלא במדינה אחרת.

במילים אחרות, אזרח ישראלי המחזיק גם אזרחות אמריקאית, מתגורר בישראל, מתפרנס בישראל ואפילו אם לא ביקר בארה"ב מימיו, חייב לדווח על הכנסותיו מעבודתו בישראל – לרשויות המס בארה"ב.

אם כן, מי עוד חייב להגיש דוחות מס לרשויות המס האמריקאיות? מה אפשר לעשות אם לא ידעתם שאתם חייבים לדווח ולא דיווחתם מעולם?

 

בדקו אם גם אתם חייבים להגיש דוחות ל IRS

אזרח אמריקאי

כל אזרח אמריקאי, בין אם הוא שכיר, או עצמאי, בין אם הוא חי בארה"ב, או בארץ אחרת ואף אם מעולם לא ביקר בארה"ב – חייב לדווח לרשויות המס האמריקאיות כל שנה, על כל הכנסותיו – כשכיר וכעצמאי, כפי שהן מתקבלות מכל מדינה שהיא בעולם.

לכלל זה יש כמה הסתייגויות הנוגעות לרמת ההכנסה, גיל ומצב משפחתי, אותן יש לבדוק לגופן מול רו"ח אמריקאי.

 

בעל עסקים ונכסים בארה"ב

אתם לא חייבים להיות אזרחים אמריקאים כדי לשלם מיסים לדוד סם.

מספיק שאתם מרוויחים כסף מעסק, או נכס בארה"ב כדי שתהיו חייבים לדווח ולשלם מיסים.

בין אם יש לכם עסק וירטואלי או אמיתי, הרשום כעסק אמריקאי ובין אם אתם בעלים של דירות בארה"ב ומרוויחים משכר הדירה המשולם לכם, אתם חייבים לדווח ולשלם מס.

 

מה קורה אם לא ידעתם ולא דיווחתם?

ראשית כל, חשוב לדעת כי אמנת המס בין ישראל לארה"ב מחייבת את רשויות המס בישראל וכן את הבנקים בישראל לדווח לרשויות האמריקאיות על כל אדם שיש לו קשרים כספיים, עסקיים, או אחרים – עם אנשים וגופים בארה"ב.

שנית, ה IRS ידועה כרשות קשוחה ולא מתפשרת, שדואגת להפעיל את הסנקציות הדרושות כדי לקבל את המיסים הקבועים בחוק.

יחד עם זאת, הרשויות האמריקאיות עדיין מגלות מידה של הגינות מול חייבים במס שבתום לב לא דיווחו ולא שילמו מיסים מעולם.

 

גילוי מרצון – פתרון אלגנטי לבעיה סבוכה

כדי לפתור את הבעיה מול רשויות המס האמריקאיות יש לפתוח בהליך של גילוי מרצון – דיווח יזום שלכם על כל הכנסותיכם ועל כל הנכסים שלכם מכל מקום בעולם.

הליך זה מאפשר ל IRS לוותר על הריביות ועל אמצעי אכיפה אחרים ולגבות מכם את המס באופן ענייני, תוך מחיקת כל רישום שלילי אודותיכם.

 

לסיכום

אם אתם רשומים כאזרחים אמריקאים, או יש לכם עסק/נכס רווחי בארה"ב אתם חייבים להגיש ל IRS דו"ח שנתי על הכנסותיכם.

אם לא דיווחתם בתום לב, כי לא ידעתם שאתם חייבים בדיווח, תוכלו להפעיל הליך גילוי מרצון, ליזום דיווח מסודר על כל ההכנסות והנכסים שלכם בעולם, כדי למחוק רישומים שליליים ולבטל את הסנקציות הנהוגות.

 

מטבעות כסף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טלפון
כללי
מהו חוק הסלולר בישראל

ענף התקשורת בישראל ובפרט שוק הסלולר עבר תהפוכות רבות עד שהגיע למצב שבו הוא נמצא כיום. חוקים שמתעדכנים חדשות לבקרים, הגבלות שונות ומשונות, שוק סגור לחברות קטנות ואז שוק שנהפך

עורך דין אובדן כושר עבודה - קווים לדמותו
כללי
עורך דין אובדן כושר עבודה – קווים לדמותו

משלח יד והיכולת לפרנס את עצמך ומשפחתך, הם מהדברים הבסיסיים והחשובים שכל אדם זכאי להם. מרבית האנשים עובדים קשה כל חייהם בכדי להתמקצע, להתקדם וללמוד תחומים שדרכם יוכלו לפרנס את

פטיש
כללי
כיצד לבחור עורך דין מתאים למקרה שלכם?

זקוקים לייצוג של עורך דין? ובכן, במדריך הבא נציג לכם את הפרמטרים החשובים לצורך בחירה מושכלת בעורך דין אשר ייצג אתכם כהלכה בעת הליכים משפטיים להם אתם זקוקים במסגרת המקרה

כסף
עורך דין פשיטת רגל
כל מה שחשוב לדעת על הליך מחיקת חובות

לא מעט אנשים בישראל חיים במציאות בלתי נתפסת – חשבונות בנק מעוקלים, או מוגבלים, צ'קים שחוזרים, כרטיסי אשראי מבוטלים ואפילו צווי עיכוב יציאה מהארץ. ישראלים רבים מגיעים למצבים האלה, בעקבות