מעצר שלא כחוק – כיצד מתמודדים?

כולנו בני אדם, כך שכולנו מבצעים טעויות. גם אנשים בתפקידים החשובים ביותר במגזר  הפרטי או הציבורי, שנדרשים לקבל החלטות משמעותיות בעלות השלכות מהותיות, יכולים לטעות. לכן, אין זה מפתיע שבמקרים מסוימים גם המשטרה מבצעת טעויות. המשטרה היא הגוף שאמון על שמירת הביטחון שלנו, האזרחים, אך ישנם מקרים בהם היא מבצעת טעות חמורה ולא ממלאת את תפקידה. מקרה של מעצר שלא כחוק הוא דוגמא לכך. כיצד מתמודדים עם מעצר כזה? כל התשובות לפניכם.

 

מעצר שלא כחוק

מעצר שלא כחוק נשמע לנו כמו משהו שלא יכול לקרות. הרי המטרה של המשטרה ברורה – היא אמונה על שמירת הביטחון של הסדר והאזרחים, כך שאם היא עוצרת מישהו, ככל הנראה יש סיבה לכך. האומנם? במקרים מסוימים, גם המשטרה שוגה ועוצרת אנשים ללא עילה מסוימת, ללא אישור מהחוק.

החוק מגדיר למשטרה בדיוק את מי היא יכולה לעצור ואת מי לא. המעצרים של המשטרה נעשים לפי סמכויות השוטרים ולפי פעולות שמבצע אדם מסוים, המצדיקות את מעצרו. ביצוע חיפוש או מעצר שלא כדין או שלא בתום לא, הוא מעצר שלא כחוק, לפי הדין של המשטרה. קראו עוד על כך באתר של עו"ד אלעד שאול ושות'.

 

התמודדות במישור הפלילי

ההתמודדות הראשונה היא במישור הפלילי. אדם שנעצר שלא כחוק, יכול למצוא את עצמו במקומות שהוא בכלל לא רגיל אליהם, כמו תא מעצר או חדר חקירות. אדם שנחקר באזהרה על ידי המשטרה בעקבות מעצר שלא כחוק, יגלה להפתעתו שנפתח נגדו תיק פלילי, על כל המשתמע מכך.

בסיטואציה כזו, בה האזרח הפשוט יכול למצוא את עצמו חסר אונים, חשוב לפעול בשיקול דעת ובקור רוח. מי שיכול לסייע לכם בסיטואציה הזאת, הוא עורך דין פלילי. לכן, צרו קשר בהקדם עם עורך דין פלילי או עם קרוב משפחה שיוכל ליצור קשר עם עורך דין כזה עבורכם, על מנת שיהיה מי שיוכל לחלץ אתכם מהסיטואציה הלא נעימה והלא חוקית אליה נקלעתם.

 

תביעת פיצויים

אדם שנעצר על ידי המשטרה שלא כחוק יכול להגיש תביעת פיצויים נגד המשטרה. בתביעה זו אין צורך להוכיח נזק. המחוקק מבין שמעצר על ידי המשטרה הוא אירוע משמעותי, כך שמעצר שלא כחוק הוא אירוע בעייתי מבחינת המשטרה וכזה שעושה עוול רציני לאזרח. לכן, ניתן להגיש תביעת פיצויים מבלי להוכיח שנגרם נזק.

 

ממה מורכב הפיצוי?

פיצוי עקב מעצר שלא כחוק מורכב משני גורמים ראשונים. הגורם הראשון הוא כיסוי עלות הייצוג המשפטי. בסופו של דבר עורך דין פלילי הוא בעל מקצוע לכל דבר ועניין, שמקבל תשלום עבור הייצוג שלו. החוק מבין שזה לא צודק שאדם שנעצר שלא כחוק ישלם מכספו הפרטי על ייצוג משפטי. בנוסף, הפיצוי ניתן גם בעקבות התקופה עצמה בה שהה האדם במעצר שלא כחוק.

מעצר לא חוקי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מדד פיננסי נכון
כללי
איך השקעה פיננסית תביא לרווחים בעסק

יצירת רווחיות בעסק תלויה בהרבה מאד משתנים. לפיכך, לפני שמתחילים לתפעל את העסק, או בסמוך לתחילת הפעילות, יש ליצור תוכנית עסקית איכותית. תוכנית עסקית נועדה להשיג שתי מטרות עיקריות: האחת

עובד פצוע מבקר עורך דין לייעוץ
כללי
5 שאלות שחשוב לשאול עו"ד תאונות עבודה

תאונות עבודה הן אירועים מצערים שעלולים לקרות לכל עובד, ללא הבדל מעמד, גיל או ותק. במקרה של פציעה או נכות כתוצאה מתאונת עבודה, חשוב מאוד לפנות לעורך דין המתמחה בתחום

חוזים לא חתומים
עורך דין חוזים
3 דגשים לכתיבת חוזה משפטי מקצועי

הכלכלה היא אולי הדבר החשוב ביותר בחיינו כפי שאנו רואים במגפת הקורונה. אם הכלכלה לא מתפקדת אנו נמצא בבעיה חמורה ואנו נתקשה לתפקד וזהו משהו שאנו חייבים לחשוב עליו. אז