למי פונים לייעוץ מס הכנסה – עורך דין או רואה חשבון?

מרבית בעלי העסקים והחברות נעזרים בשירות של יועץ מס או רואה חשבון באופן שוטף, המסייע להם בהתנהלות תקינה מול רשויות המסים. יחד עם זאת, שירותו של יועץ המס או רואה החשבון אינו מחליף התייעצות עם עורך דין המומחה בתחום המיסים כאשר עולה הצורך בכך. כיצד נדע עם מי יש להתייעץ?

 

האם שימוש בשירותיו של רואה חשבון מונע את הצורך בעורך דין?

קודם כל, חשוב להגיד שאין לנו כוונה להמליץ לאף בעל עסק או בעל חברה לנהל את ענייניו ללא שירות של יועץ מס או רואה חשבון. יועץ מס איכותי או רואה חשבון מיומן הם נכס לעסק. התנהלות שוטפת דרכם, כאשר מקפידים על עבודה מסודרת ומנהל תקין, יכולה למנוע כאבי ראש רבים.

יחד עם זאת, במקרים מסוימים מומחיותו של רואה החשבון אינה מספקת, ובמקרים אלו חובה להתייעץ עם עורך דין המומחה במיסים. אם אתם מתלבטים, תוכלו לקבל מענה אצל ייעוץ מס הכנסה עו"ד משה קריסי.

 

מתי נחוץ שירותו של עורך דין מומחה במיסים?

ראשית, בכל מקרה שבו ישנו חשד לעבירת מס. עבירות צווארון לבן הינן עבירות חמורות ביותר ואין להקל בהן ראש. עבירות אלה עלולות להוביל לעונשים כספיים גבוהים ואף לעונשי מאסר. בכל מקרה שבו יש כנגד בעל העסק טענה על הוצאות פיקטיביות, העלמת מס, או דיווח שגוי למס הכנסה, וודאי במקרים חמורים של חשד להלבנת הון, ייעוץ עם עורך דין מומחה במיסים הינו קריטי ועשוי להיות המפתח לשמירה על העסק.

יש לפנות לייעוץ אצל עורך דין מיסים עם כל חשד העולה כנגד העסק. כמובן שתפקידו של עורך הדין אינו מסתכם במתן ייעוץ, אלא גם בייצוג העסק ובעלי העניין מול רשויות המס, בית המשפט וכיוצא בזה. בהקשר זה, חשוב ביותר להזכיר כי על עורך דין חל חיסיון משפטי, כך שהמידע שהלקוח מוסר לו במסגרת ההתייעצות הינו מוגן, בניגוד ליועץ מס או רואה החשבון.

 

האם גם מי שאינם חשודים בעבירות מס עשויים להזדקק לעורך דין מומחה במיסים?

בהחלט כן! נכון, שלצרכים השוטפים לרוב נבחר להיעזר ביועץ המס או ברואה החשבון שלנו. עם זאת, במקרים מסוימים עולה הצורך להיוועץ בעורך דין מיסים גם ללא קשר לחשד בעבירות מס, אלא, למשל, דווקא במקרה הפוך, בו לבעל העסק ישנה טענה כנגד רשויות המס. נניח, אם בעל העסק משוכנע כי נגבה ממנו מס בשיעור גבוה מדי, ומעוניין לערער עליו.

גם בסיטואציות כאלה, היכרותו של עורך הדין המומחה במיסים עם כל סעיפי החוק מהותית לקידום האינטרסים של הלקוח. בכתבה זו סקרנו בקצרה מדוע חשוב לקבל ייעוץ בענייני מס הכנסה גם מעורך דין מומחה, ולא רק מיועץ המס או רואה החשבון המלווים את העסק בענייני מס ההכנסה השוטפים.

מס הכנסה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין בעסקאות מקרקעין
עורך דין מקרקעין
למה חשוב להיעזר בעו"ד בשביל עסקאות נדל"ן?

המורכבויות של עסקאות נדל"ן הן מגוונות, וכוללות היבטים משפטיים, פיננסיים ורגולטוריים, שיכולים להיות גורם מרתיע הן עבור משקיעים ותיקים והן עבור רוכשים ראשונים. בלב עסקאות אלו עומדת רשת מורכבת של חוזים, משא ומתן ותהליכי בדיקת נאותות, הדורשים לא רק תשומת לב לפרטים אלא גם הבנה מעמיקה של החוק. זה המקום שבו המומחיות של עורך דין הופכת הכרחית   מורכבות משפטית? בשביל זה יש עורך דין אחת הסיבות העיקריות להעסיק עורך דין בעסקאות מקרקעין היא המורכבות המשפטית שעסקאות אלו טומנות בחובן פעמים רבות. דיני המקרקעין כוללים מגוון חוקים, תקנות ופסיקה, שיכולים להשפיע באופן משמעותי על תוצאות העסקה. מהשלבים הראשונים של עריכת החוזה ועד לשלבים האחרונים של סגירת העסקה, כל שלב נשלט על ידי עקרונות משפטיים שיכולים להיות מאתגרים להבנה ללא הדרכה מקצועית. עורכי דין יכולים לפרש חוקים אלה, לספק בהירות ולייעץ לגבי דרך הפעולה הטובה ביותר לנקוט בכל צומת.   החשיבות של משא ומתן עם עורך דין משא ומתן על תנאים והגבלות הוא מרכיב קריטי בעסקאות נדל"ן.

מחשב נייד
אזרחויות ודרכונים
תרגום תעודות עושים רק בחברת תרגומים אמינה ומקצועית

תרגום תעודות עשוי להיות נחוץ עבור סטודנטים המעוניינים ללמוד בארץ שאינה מולדתם, עבור תושבים זרים המעוניינים לתרגם לעברית את תעודות הזהות שלהם, תעודות אזרחות, רשיונות נהיגה, תעודות פטירה, או תעודות

פשיטת רגל ראשית
עורך דין פשיטת רגל
מה הזכויות שלי במקרה של פשיטת רגל?

צו פשיטת רגל מעביר את הנכסים של החייב לרשות נאמן, אבל זה לא אומר שאין זכויות שאמורות להגן עליו. במאמר הבא נציג את עיקרי הזכויות גם בחדלות פירעון ופשיטת רגל,