פשיטת רגל זה לא בדיוק מה שחשבתם

מה עובר לכם בראש כשאתם שומעים את צמד המילים "פשיטת רגל"? סביר להניח שהדבר הראשון שעולה לתודעה, זה תמונה של אנשים מודאגים בעלי מבט רדוף, החוששים שההוצאה לפועל תדפוק על דלתם בכל רגע נתון ביום. אבל האמת היא מורכבת הרבה יותר מכך, ולגמרי לא ברורה מאליה. בין פושטי הרגל בימינו קיימים רבים שכלל לא שיערו שייכנסו לסטטוס הזה אי פעם, והנפילה הכלכלית שלהם לגמרי לא הייתה צפויה, כאלה שמעולם לא דאגו לענייני כספים וכעת מצויים במצוקה של ממש.

המיתוס הנפוץ לגבי תהליך פשיטת רגל

הידרדרות במצב הכלכלי יכולה להגיע משתי סיבות עיקריות: הראשונה היא השכיחה יותר, זו המתרחשת בשלבים, וקורית בשל התנהלות פיננסית לא חכמה במשך שנים ארוכות. כאשר אדם עושה את הטעויות שלו עם כספו פעם אחר פעם, רוב הסיכויים שימצא את עצמו במבוי סתום, כך שפשיטת רגל היא עניין לא מפתיע.

הסיבה השנייה ושוברת המיתוסים נוגעת לאותם אנשים שבעברם היו להם נכסים רבים, חיו בעושר רב במשך שנים, וידעו לחשב כל חלק מכספם. כמה עסקאות לא נכונות עם האנשים הלא נכונים, הן אלו שגזרו את גורלם. הראייה של פושטי רגל כעניים מרודים שלא יודעים לנהל כספים הינה מיתוס נפוץ שיש לשבור אותו.

כולנו שווים בעיניי החוק, וכאשר אדם עשיר מאוד שלפתע הופך להיות כזה החייב כספים רבים, נקלע למצב שבו פשיטת הרגל היא האופציה הטובה ביותר עבורו – אין הרבה הבדל בינו לבין אלו שרגילים לחיות עם "הראש מעל המים", כיוון שכך או כך – מדובר בתהליך מורכב, המשפיע על חייו של כל אדם בכל כך הרבה היבטים שונים.

לא מה שחשבתם

האם כדאי לחייב לייצג את עצמו בהליך פשיטת הרגל?

להליך של פשיטת רגל כמה שלבים מובנים, שעיקרם במילה אחת הוא בירוקרטיה. אין ספק שמדובר בתקופה – בין אם אלו שנתיים, מה שנחשב לתהליך קצר, ובין יחלפו כמה וכמה שנים עד לקבל צו ההפטר – שבה כמות המסמכים שתיחשפו אליהם, ושתצטרכו לחתום עליהם, היא גבוהה. גם אנשים שיש להם השכלה משפטית – עלולים להתבלבל כאשר מדובר במקרה הפרטי שלהם.

מסיבה זו, חשוב לפחות לקבל ייעוץ מקצועי של פרקליט העוסק בפשיטות רגל, אם לא לאפשר לו ממש לייצג אתכם בתהליך עצמו. אמנם לדיונים בבית המשפט אתם תצטרכו להופיע בכל מקרה, אבל עורך דין יכול לסייע לכם להתנהל בצורה חכמה ומתונה, להגיד את הדברים הנכונים ולהוות עבורכם "פה", כאשר תתקשו לבטא את עצמכם כראוי, אולי בשל סערת רגשות.

כיצד בוחרים עורך דין של פשיטת רגל ובמה הוא מסייע בפועל להצלחת התהליך?

בחירת פרקליט שייצג אתכם בהליך פשיטת הרגל שלכם, יכולה להתבצע לאחר סינון ראשוני דרך אתרי אינטרנט של עורכי דין העוסקים בתחום, וחשוב מאוד שאף לאחר ששוחחתם בטלפון ונפגשתם פנים מול פנים עם עורך הדין. פרקליט איכותי ומקצוען יגן עליכם במצבים שתהיו זקוקים לו, יהפוך את התהליך לבהיר עבורכם, יעשה סדר בכל המסמכים וישיג עבורכם הסדר להחזרת חובות שיתאים עד כמה שאפשר ליכולותיכם הכלכליות, זאת על מנת לסיים את ההליך בהצלחה ולהתחיל את החיים מחדש, ללא שום משא כבד של חובות על הגב.

למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר Cosma.

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
עורך דין משפחה
איך תדע/י אם הדיון שלך יתקיים בדלתיים סגורות?

עיקרון הפומביות בבתי המשפט הוא עיקרון יסוד במשפט הישראלי ומתוקפו יכול כל אדם להיכנס לדיונים המתקיימים בבתי המשפט. חשיבותו נעוצה ברעיון לפיו לא מספיק שהצדק רק ייעשה, אלא עליו גם

לב
עורך דין גירושין
כיצד בגידה יכולה לגרום לגירושין

כשעמדתם ביחד מתחם לחופה הייתם בטוחים שזה יהיה לעד והיום, אחרי שחלפו כמה שנים טובות, אתם מבינים שאולי זה לא בדיוק המצב? בישראל אחד מכל שלושה זוגות מתגרש, אך שאם

פטיש
כללי
כיצד לבחור עורך דין מתאים למקרה שלכם?

זקוקים לייצוג של עורך דין? ובכן, במדריך הבא נציג לכם את הפרמטרים החשובים לצורך בחירה מושכלת בעורך דין אשר ייצג אתכם כהלכה בעת הליכים משפטיים להם אתם זקוקים במסגרת המקרה

שטרות
עורך דין נזיקין
פיצויים בגין הפרת זכות יוצרים

המטרה המרכזית העומדת בפני חוק לזכויות יוצרים היא החשיבות בשימור הבעלות הבלעדית והרוחנית שיש לאדם על היצירות שלו. היצירות יכולות להיות פריטים אומנותיים, מוזיקליים, ספרותיים, קולנועיים, פריטי צילום, וכן גם