רוצים לחסוך כסף בכל משכורת? אולי זה אפשרי!

יוקר המחייה בישראל מקשה על כל אזרחי המדינה לקיים את חייהם בשנים האחרונות. המשכורות אמנם עולות, אבל גם עלות השירותים שאנחנו צורכים הולכת וגדלה ככל שעובר הזמן. בראש ובראשונה מדובר על מחירי הדיור שהולכים וגדלים בכל חודש מחדש. גם מוצרים בסיסיים וחיוניים כמו מזון הולכים ונעשים יקרים יותר ויותר.

היות ולאדם פרטי אין את הכוח לשנות את מדיניות משרדי הממשלה של ישראל, לנו נותרה רק האפשרות להתנהל בחוכמה ברמה הכלכלית בכל הקשור לכספים שלנו. אחד הדברים שהכי מקשים על אנשים ברמה הכלכלית הוא נטל המיסים. על כן, כדאי מאוד לברר אם מגיע לכם פטור מתשלום למס הכנסה, מכל סיבה שהיא.

 

כיצד מוציאים פטור מתשלום המס?

פטור ממס הכנסה זה דבר שזכאים לו בדרך כלל אנשים שנקבעה להם רמת נכות גבוהה, של 90 אחוזים ומעלה. את הפטור ניתן להוציא עד כשש שנים מתחילתו של מצב הנכות, ולקבל את ההטבה של הפטור מתשלום המס באופן רטרואקטיבי. ההטבה רלוונטית בעבור מי שנקבע לו האחוז הנ"ל של נכות למשך תקופה של חצי שנה לפחות. כמובן שמי שנקבעה לו דרגת נכות קבועה לכל החיים, זכאי לפטור במידה והוא עומד ברמת הנכות הנדרשת.

אם אתם משלמים מס הכנסה, אתם בטח יודעים שלא מדובר במס על המשכורת בלבד, אלא על כל סוגי ההכנסה הקיימים(כמעט). על כן, גם אם ההכנסה שלכם היא ממקור אחר, כמו לדוגמא הכנסה מדירה שאתם משכירים, זה עדיין נחשב ואם אתם זכאים לפטור ממס הכנסה, לא תצטרכו לשלם גם בגין רווח מהסוג הזה.

משלם מס

תכנון כלכלי ארוך טווח

לעיתים גם אנשים שמנצלים את כל זכויותיהם כפי שהן קבועות בחוק, לא מצליחים לחסוך כסף. הדבר נובע פעמים רבות כתוצאה מהתנהלות כלכלית לקויה. ההתעסקות עם נושאים הקשורים בכסף והכנסות יכולה להיות לא טריוויאלית ואפילו מלחיצה בעבור חלק גדול מהאנשים. אבל, זאת לא סיבה לבזבז יותר כסף ממה שאתם צריכים. חשוב מאוד לנהל את ההכנסות וההוצאות שלכם בצורה מסודרת.

כיום יש אפליקציות שמאפשרות לסדר את כל הנתונים הללו בצורה נוחה במיוחד. הדבר נכון בעיקר לאנשים עם מקורות הכנסה שונים ומגוונים, שעשויים להסתבך עם החישובים, ואפילו לא לגשת אליהם מלכתחילה כי זאת מטלה יחסית מלחיצה.

 

חסכון בדיור

כידוע, חלק גדול מהמשכורת שלנו כאזרחי מדינת ישראל הולך בכל חודש על דיור. עם זאת, גם כאשר מוציאים סכום נכבד על דיור, עדיין יש אפשרות לחסוך. כלל האצבע אומר שההוצאות על דיור צריכות להיות כ-30 אחוז מגובה המשכורת החודשית. כמובן שמדובר על כלל לא טריוויאלי שקשה מאוד לעמוד בו, אבל כדאי לפחות לכוון לשם. בסוף זאת טובתכם, כי על ידי חסכון תוכלו להגיע לחופש כלכלי.

תחסוך כסף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אנשי משפט
עורך דין תעבורה
מהם העונשים על נהיגה ללא רישיון

בית המשפט רואה בחומרה רבה נהגים הנוהגים ללא רישיון בתוקף או בזמן שלילה, בשל הסכנה הרבה שבכך. לכן פרט לשלילת רישיון, בית המשפט יכול לקבוע עונשים נוספים – החל מקנס

עורך דין מאור לוי
עריכת דין
כיצד למזער נזקים במקרה של פשיטת רגל

במסגרת הליך פשיטת רגל, ייתכן ויוטלו על החייב סנקציות והגבלות שונות, שנועדו לגרום לו לשלם את חובותיו בהקדם האפשרי. יחד עם זאת, במקרים מסוימים ניתן יהיה למזער נזקים בתהליך פשיטת

עורך דין צבאי
באילו מקרים תזדקקו לעו"ד משרד הביטחון?

מערכת הביטחון במדינת ישראל היא גוף שרובם הכולל של הישראלים מעריכים ומכבדים. למרות זאת, כמו כל גוף מדיני ובירוקרטי אחר, גם גוף זה עלול לבצע טעויות או לגרום לבעיות שעשויות

לַאֲר
עריכת דין
איך לבחור נכון עורך דין לתביעות ייצוגיות?

בחירה של עורך דין לתביעות קטנות זה לא עניין של מה בכך. כשאתם בוחרים בעורך דין, אתם צריכים להיות בטוחים שמדובר בבעל מקצוע שעונה על קריטריונים מסוימים וזו רק ההתחלה.