שברו לי את הספה בעת הובלה – מה אפשר לעשות?

מעבר דירה או מעבר של כל ציוד שהוא, הינו הליך לא פשוט ומסובך, לכן פעמים רבות אנו נפנה לחברה הובלה שתבצע את ההובלה עבורנו. חברת ההובלה מתחייבת לרוב לשירות אמין ומקצועי, אך פעמים רבות קורות תאונות ונשברים ומתקלקלים דברים בדרך. התאונות הללו לפעמים גורמות לנזק של ממש בחפצינו היקרים לנו מכל ולעיתים בשפשופים תמימים בלבד.

בכל מקרה, מדובר במקרה מצער ועולה השאלה החשובה – האם על חברת ההובלה לכסות על הנזקים שביצעה או שמדובר בסיכונים טבעיים שעשויים לקרות ללא אחריות. לפניכם כל מה שצריך לדעת על מה אפשר לעשות במקרה בו שברו לכם את הספה בהובלה וגרמו לנזק לחפציכם.

 

מה לעשות במידה ויש נזק בחפציי בעקבות ההובלה?

במידה וביצעתם הובלה ושמתם לב לנזק שחל באחד מחפציכם בעקבותיה, יש לבצע כמה פעולות מומלצות כדי להבטיח טיפול טוב במצב ובתקלה. יש לפנות למובילים בבקשה לפיצויים על הנזק שנגרם על ידי עובדיהם. לפניכם מספר דרכי התמודדות ותוצאות אפשרית לאחר קלקול הציוד שלכם:

 

ביטוח להובלה במקרה של פגיעה

לעיתים לחברת ההובלה קיים ביטוח במקרה של תאונה או פגיעה בציוד אותו הם התבקשו להעביר. במידה ולא קיים לחברה ביטוח כזה, כל שניתן לעשות הוא לבקש פיצויים ולהתלונן.

 

בקשת פיצויים מהמובילים

במידה והמובילים מסרבים לתת פיצויים בגין הנזק שגרמו לציוד שלכם, אתם יכולים להגיש תביעה כנגדה. פעמים רבות בית המשפט יפסוק לטובת המתלוננים אך ישנן גם פעמים גם יזכה את חברת ההובלה. לכן כדאי לחשוב היטב לפני שניגשים להליך משפטי בנושא ולהתייעץ עם עורכי דין ומומחים.

 

מה כדאי לעשות כדי להימנע מנזקים לחפצנו על ידי המובילים?

כדי להימנע כמה שאפשר מנזקים בעת ההובלה שיביאו לפגיעה בחפצינו האישיים ואולי אף להוצאות כלכליות נוספת כדי להחליף או לתקן אותם. מומלץ לפנות לחברת הובלות מהימנה שאתם סומכים עליה שתעשה כל שביכולתה כדי למנוע מתקלות בחפציכם לקרות, כדוגמת – https://sopick.co.il לפניכם מספר טיפים שמומלץ לבצע לפני מעבר דירה כדי להימנע מנזקים בחפציכם:

  1. שמירה על החפצים שהם יקרים ערך – מומלץ ליידע את חברת ההובלות בחפצים יקרי הערך שלנו עליהם צריך לשמור מכל משמר. אם ישנו חפץ חשוב ביותר, אתם יכולים לדאוג להעביר אותו ברכביכם האישי וכך למנוע ממנו חבלות בדרך במשאית כאשר היא מלאה בארגזים.
  2. סקירת הציוד לפני ואחרי – מומלץ לעבור עם המובילים על הציוד לפני העמסתו ואחרי פריקתו ולצלם את החפצים לפני ואחרי. כך לוודא שלא נעשה נזק ואם כן נעשה, יש לנו תיעוד מלא שישמש אותנו אם נתבע לפיצויים.
  3. הכנות לפני הגעת ההובלה – בעת הזמנת ההובלה, מומלץ ליידע את המובילים בכמה שיותר פרטים, שיעזרו להם להתכונן היטב להובלה באופן שימנע פגיעות בחפציכם. חשוב ליידע את המובילים בסביבת הבית הישן והחדש, לעדכן אותם בדבר מעלית או מדרגות או רחובות צרים מדי. כל אלה יוכלו לעזור להם להתכונן היטב ולשמור על חפציכם.

ספה על הכביש

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הגשת טופס
נוטריון
מהו אישור חיים ואיך נוטריון יעזור

במדינת ישראל, נוטריון הוא זה המוסמך לאמת בחתימתו כי האדם שעומד ונמצא לפניו הוא אכן מי שהוא טוען שהוא, והנוטריון הוא זה שבעל הסמכות לאמת את אישור החיים. לכן, אם

חקירת ה-MDF
עורך דין צבאי
איך מתנהלים בחקירת מצ"ח?

חקירות צבאיות ממלאות תפקיד מכריע בשמירה על משמעת uבאכיפת חוקים. חקירות אלו נערכות כדי לחשוף את האמת סביב התנהגות בלתי הולמת לכאורה או פעילויות פליליות שבוצעו על ידי אנשי צבא.

אנשי משפט
עריכת דין
תיקון וביטול כתב אישום – איך תעשו זאת

להיות במעמד שמגישים נגדכם כתב אישום זה לא משהו נעים ולמען האמת, איש לא מאחל את זה לעצמו. יחד עם זאת, כתבי אישום מוגשים במדינה בתדירות מאוד גבוהה ובכל פעם

פוסט על אימוצים חוצי גבולות
עריכת דין
מהי השפעת האפוסטיל על אימוצים חוצי גבולות?

אימוצים חוצי גבולות הפכו נפוצים יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר משפחות מבקשות לספק בתים אוהבים לילדים נזקקים ממקומות שונים בעולם. עם זאת, התנהלות אל מול הדרישות המשפטיות והמנהליות המורכבות הכרוכות