תפקידו של עו"ד מקרקעין

נכס מקרקעין, נכס דלא ניידי (נדל"ן) הם מונחים המתארים יחידת שטח, דירה, בית, נכס מסחרי ואף שטח עם צמחיה, חוץ מאשר אלמנטים ניתנים להזזה, כמו קרוואן למשל.

אדם שיש בבעלותו נכס מקרקעין רשאי לעשות בהם עסקאות, להרשות או לאסור שימוש בהם – בתשלום או ללא תשלום, לערוך חוזה שכירות ועוד.

דיני מקרקעין בישראל נחשבים סבוכים ומלאי פרטים קטנים, שיכולים להפוך עסקה משתלמת מאוד, או להפיל בפח את מי שאינו בקיא בתחום.

אם כן, מה בדיוק עושה עו"ד מקרקעין וכיצד הוא מגן עליכם מפני מפלה ועוגמת נפש?

 

למה עו"ד נדל"ן הוא חיוני?

אם כבר התנסיתם במהלך חייכם ברכישת נכס מקרקעין, אתם ודאי מודעים לכך שמדובר על עסקאות חשובות, משנות חיים לעיתים וכמעט תמיד עוסקות בסכומים מאוד גבוהים.

עסקה שיש בה טעות, או אף הטעיה מכוונת, יכולה לעלות לאחד הצדדים כסף רב ואף עוגמת נפש לא קטנה.

כאן נכנס לתמונה עורך דין מקרקעין, הידוע גם בשם עורך דין נדל"ן. בחירה נכונה שלו עשויה להיות מכרעת לטובת העסקה שאתם עומדים לבצע.

 

עו"ד נדל"ן לפני עריכת חוזה

חתימה על חוזה לרכישת נכס נדל"ן לרוב מתרחשת לאחר תהליך ארוך של חיפושים, בדיקות, גיוס מקורות מימון ועוד. זהו השלב שבו כדאי להכניס לתמונה עו"ד מקרקעין מטעמכם.

בשלב זה, עו"ד מקרקעין עורך בדיקות לגבי חוקיות הרישום של הנכס, השם של בעלי הנכס החוקיים, כדי להבטיח שאתם לא קונים את הנכס בטעות ממישהו שאינו רשאי למכור אותו כלל.

בנוסף, עורך הדין שלכם יבדוק שאין על הנכס שיעבוד, או עיקול, שאין בו חריגות בניה, העלולות למנוע מכם את האפשרות לקבל משכנתא, או לרשום את הנכס על שמכם באופן מסודר ולגרום לבעיות רבות.

 

לבסוף, עו"ד נדל"ן מקצועי, אף ימליץ על עריכת בדיקת בדק בית ובדיקת שמאי להערכת השווי האמיתי של הנכס – לפני שתחתמו על החוזה.

 

עו"ד נדל"ן בעת קיום מו"מ לרכישת הנכס

עו"ד מקרקעין ילווה אתכם לאורך ביצוע משא ומתן לקניית הנכס, או ינהל אותו עבורכם אם תרצו.

כל חוזה, גם אם הוא נערך מול קבלן, פתוח לשינויים ולכן שירות זה יבטיח לכם עסקה הוגנת ומשתלמת, שתצאו ממנה נשכרים – בעיקר בהיבטים החוקיים.

בנוסף, זהו השלב שבו עו"ד שלכם יבדוק את גובה המיסים שתצטרכו לשלם עם קניית הנכס ואף יבדוק את האפשרויות להפחתת הסכום.

 

עו"ד מקרקעין – אתכם עד תום כל ההליכים

גם לאחר חתימה על ההסכם לא תם תפקידו של עו"ד מקרקעין – הוא ילווה אתכם ברישום הנכס על שמכם בכל המקומות הנדרשים ובאופן חוקי וישאר עד לביצוע מלא של כל התנאים הנדרשים לעסקה ולשביעות רצונכם המלאה.

 

פטיש מזהב

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טופס
עורך דין פלילי
הגשת כתב אישום

אחרי שאדם מסויים נעצר בחשד לביצוע עבירה מסויימת, מתחיל נגדו תהליך משפטי ארוך על מנת לקדם את הדיון בנושא. ברגע שהמדינה אוספת מספיק ראיות, מוצאת עדים ומנסחת את כתב האישום,

עורך דין פלילי
עורך דין פלילי – מתי אתם צריכים אותו?

כל אחד מאיתנו עלול להיות מעורב בלא מעט עבירות שונות, וזאת למרות שבאופן כללי כולנו מעדיפים לחשוב על עצמנו בתור אנשים טובים ושומרי חוק. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו

פשיטת רגל ראשית
עורך דין פשיטת רגל
מה הזכויות שלי במקרה של פשיטת רגל?

צו פשיטת רגל מעביר את הנכסים של החייב לרשות נאמן, אבל זה לא אומר שאין זכויות שאמורות להגן עליו. במאמר הבא נציג את עיקרי הזכויות גם בחדלות פירעון ופשיטת רגל,

דרכון
אזרחויות ודרכונים
איך להאריך את ויזת התייר בקובה

קובה הפכה בשנים האחרונות לאתר תיירותי גדול מאוד ופופולרי. עצם הייחודיות שבה, הוא הנוף המרהיב ביופיו, והאופי שמזכיר קצת חוויה של פעם. המכוניות הישנות הנמצאות כמעט בכל מקום בקובה, האנשים