איך עושים איחוד תיקים בהליך פשיטת רגל?

לא פעם, אלו המוצאים את עצמם בהליך של פשיטת רגל תוהים לגבי איחוד של כמה תיקים. הדבר מדיר שינה מעיני רבים, וזו הסיבה שהחלטנו לרכז את כל המידע, אחת ולתמיד במקום אחד. קראו את המדריך הנוכחי בעיון ותגלו את כל המידע שאתם צריכים לדעת בנושא.

 

איך מאחדים תיקים?

כדי לאחד תיקים צריך לפנות אל לשכת ההוצאה לפועל שבה התיקים נפתחו, לפנות אל הפקיד שנמצא במקום ולבקש ממנו לבצע הליך של איחוד תיקים אל תיק "אב" יחיד. הדבר בעצם מביא בסופו של דבר למצב של איחוד כלל החובות. ראוי לציין כי ישנה המלצה לתאם תור מראש טרם ההגעה אל הלשכה. בנוסף לכך, דעו כי עליכם להתאזר בסבלנות. שכן, במרבית הלשכות, יש המתנה ארוכה.

 

תיקי הוצאה לפועל שלא ניתן לצרף לתיק אחד

רגע לפני שתיגשו אל לשכת ההוצאה לפועל, אנו רוצים לציין שיש כמה סוגים של תיקים שלא ניתן לאחד אל תיק אחד. הסיבה לכך היא שהמחוקק בוחר לתת עדיפות או קדימות לתיקים מסוימים. להלן כמה תיקים שאתם לא תוכלו לאחד כשאתם נמצאים בעת הליך של פשיטת רגל:

  • תיק מזונות
  • תיק משכון או משכנתא
  • תיקים שיש בהם ערובה או שעבוד לפירעון החוב ועוד

מבירור שערכנו בנושא, גילינו שיש סיבה לכך שהתיקים הללו לא יכולים להתאחד עם הליך של פשיטת רגל. התברר לנו כי תיק המזונות למשל, צריך להיות בעדיפות ראשונה ולכן הוא אינו יכול להיות מאוחד עם שאר התיקים, אם תרצו לקבל הכוונה בכל הנוגע להליך של תיקים חדלות פרעון – YML אנו ממליצים לכם ליישם את ההמלצה שתופיע בפסקה הבאה.

 

פנו אל עורך דין חדלות פרעון

אם אתם צריכים לבצע הליך של איחוד תיקים בהליך של פשיטת רגל, אנו ממליצים לכם לפנות אל עורך דין חדלות פרעון שיכוון אתכם לאורך כל ההליך ויאפשר לכם לדעת אילו תיקים יכולים להיות מאוחדים ואילו לא. כך לא תצטרכו להגיע לחינם את הלשכה להוצאה לפועל ולגלות בכל פעם מידע חסר (שהיה יכול להיאמר לכם על ידי עורך דין שבקיא בתחום).

 

איך תוכלו לבחור בעורך דין מומלץ?

חשוב מאוד שלא תפנו אל עורך דין אקראי, אלא תערכו בירור מקיף רגע לפני שאתם מקבלים את הסיוע מטעמו. אנו ממליצים לכם לבדוק שמדובר בעורך דין מומלץ באמצעות האפשרויות הבאות:

  1. פרסום פוסט בפרופיל הפייסבוק שלכם
  2. פרסום הודעה בפורום של עורכי דין
  3. בירור עם מכרים, חברים, קולגות וקרובי משפחה

 

כמה מילים לסיום

כעת אתם יודעים איך עושים איחוד תיקים בהליך פשיטת רגל. אתם כמובן יודעים גם את החשיבות בפנייה אל עורך דין שבקיא בנושא. כך שנותר לכם רק למצוא עורך דין מומלץ שילווה אתכם בהליך. שיהיה בהצלחה!

מראה כיסים ריקים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מס באנגלית
עורך דין מיסים
החזרי מס און ליין, האם זה אפשרי?

בצד המידע האינסופי שניתן למצוא באינטרנט, בעשור האחרון חלה התקדמות משמעותית בכל הנוגע להנגשת שירותים של מוסדות ציבור וגופי ממשל לציבור הרחב, באופן שמאפשר לציבור לקבל שירותים ציבוריים ביעילות ובמהירות.

להתייעץ נדלן ראשית
עורך דין מקרקעין
כל הסיבות להתייעץ עם עורך דין מקרקעין

נדל"ן מעסיק אתכם והגעתם להחלטה שעכשיו גם אתם רוצים להיכנס כבר למגרש של הגדולים ולעשות עסקת נדל"ן מוצלחת? אם כך, אתם בוודאי מתרגשים. זה לא משנה אם מדובר על עסקה

פשיטת רגל ראשית
עורך דין פשיטת רגל
מה הזכויות שלי במקרה של פשיטת רגל?

צו פשיטת רגל מעביר את הנכסים של החייב לרשות נאמן, אבל זה לא אומר שאין זכויות שאמורות להגן עליו. במאמר הבא נציג את עיקרי הזכויות גם בחדלות פירעון ופשיטת רגל,