3 דרכים להשיג פטור ממס הכנסה

מדינת ישראל היא מדינה עם חקיקה סוציאלית מתקדמת שנועדה להגן על החלשים ביותר בחברה. המוסד לביטוח לאומי הוא הגוף המרכזי שבאמצעותו המדינה מעבירה קצבאות שונות למגוון אוכלוסיות מוחלשות. כחלק מהמחויבות של המדינה לדאוג לחלשים הוסדרו דרכים שבהם ניתן לקבל פטור ממס הכנסה לאוכלוסיות מוגדרות העומדות בתנאים והפטור ניתן ליחיד הזכאי לכך. במאמר זה נדון בנכות רפואית, נכי עבודה, ונכי צה"ל.

 

נכות רפואית

הדרך הנפוצה ביותר להשגת פטור ממס הכנסה עוברת בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי לקביעת אחוזי נכות המזכות בפטור. הוועדה עוסקת בין היתר בחולים עם מחלה קשה אחת וכאלו הסובלים ממספר מחלות המובילות למצב רפואי ירוד. נכות מצטברת של 90% ממספר מחלות שונות ניתנת, במידה ואחת מהן גורמת ל- 40% נכות. הרחבה לגבי פטור ממס הכנסה ראו כאן.

 

נכות מעבודה

הדרך השנייה להשגת פטור ממס הכנסה היא דרך נכות מעבודה. בסוג זה של נכות, בקביעת הזכאות לפטור ממס הכנסה דנות הועדות של המוסד לביטוח לאומי לעניין נכות כללית, נפגעי עבודה, נפגעי פעולות איבה וזכויות מתנדבים. וועדה זו תבדוק אם הנכות נגרמה כתוצאה מפגיעה בעבודה, ובהתאם לליקויים הרפואיים וחומרת המצב הרפואי היא תקבע את דרגת הנכות.

 

נכי צה"ל

דרך נוספת להשגת פטור ממס הכנסה היא באמצעות הוועדות של משרד הביטחון. אלו עוסקות באנשי כוחות הביטחון שנפגעו כתוצאה או במהלך שירותם. הוועדה היא שקובעת את אחוזי הנכות של נכי צה"ל וההטבות והפיצויים שהוגדרו בחוק הפיצויים ניתנות בהתאם. הרף העליון של אחוזי הנכות שנקבעים על ידי הוועדה  הוא של -30% נכות ומעלה והוא הרלוונטי לפטור ממס.

 

וועדות רפואיות

הוועדות הרפואיות פועלות באופן דומה וההבדלים ביניהם הוא בעיקר בסוגי הפגיעות והמצבים הרפואיים בהם הם מתמחות. הוועדות מקבלות את החלטותיהם על פי המסמכים הרפואיים שמוצגים בפניהם ולאחר שהקשיבו לדברי המופעים בפניהם. רופאי הוועדה רשאים לבצע בדיקות גופניות במעמד הזימון והעומד בפני כל וועדה רשאי לדרוש שזו תיעשה בנוכחות מלווה מטעמו.

 

חברת ליווי

על מנת להתכונן להופעה בפני הוועדה כראוי ניתן כיום להיעזר בשירותים של חברות למיצוי זכויות רפואיות המתמחות בכך. החברות יכולת לסייע, הן בהכנת התיק וביצירה של המסמכים הרפואיים הנחוצים והן בהכנת האדם להופעה עצמה, על מנת להשיג את הזכאות. גובה התשלום שמותר לחברות הליווי לגבות בעבור שירותיהן הוסדר בחוק.

 

סיכום דרכים לפטור

לסיכום הנושא, במאמר זה התמקדנו בשלושה דרכים שונות להשיג פטור ממס הכנסה. הדרכים בהם עסקנו הם, נכות רפואית באמצעות הוועדה של ביטוח לאומי, נכי עבודה דרך הוועדה לעניין זה ונכי צה"ל דרך הוועדות של משרד הביטחון. כפי שציינו, הזכאות לפטור ממס הכנסה תלויה בגובה הנכות שקובעת כל וועדה. הכנה מקדימה וליווי מקצועי יכולים לסייע לכם בהליכים אלו.

פטור ממס הכנסה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מדד פיננסי נכון
כללי
איך השקעה פיננסית תביא לרווחים בעסק

יצירת רווחיות בעסק תלויה בהרבה מאד משתנים. לפיכך, לפני שמתחילים לתפעל את העסק, או בסמוך לתחילת הפעילות, יש ליצור תוכנית עסקית איכותית. תוכנית עסקית נועדה להשיג שתי מטרות עיקריות: האחת

עריכת דין
איך עו"ד בונים תכנית לשיקום כלכלי?

פשיטת רגל של תאגיד או אדם פרטי הוא מצב מורכב המשפיע על החייבים מבחינה כלכלית. במצב כזה צריך לעבור שיקום כלכלי על מנת לצאת לדרך חדשה ולהתנהל באופן נכון. המאמר