4 סיבות להתחיל תהליך של תביעה מול קבלן

העסקת קבלן לפרויקט שיפוץ או בנייה של הבית יכולה להיות השקעה כספית גדולה למדי, ובהתאם קיימת ציפייה לעבודה איכותית בתמורה. עם זאת, לא כל קשרי העבודה בין הקבלן ללקוחות עוברים חלק, ויש מקרים בהם מתרחשים מחדלים שונים מצידו של הקבלן אשר מצדיקים פנייה לתהליך של תביעה. אם אתם מתמודדים עם בעיות מול הקבלן שלכם, הנה ארבע סיבות אפשריות לפנייה לתהליך של תביעה.

 

הפרת החוזה

הבסיס לכל יחסי קבלן לקוח הוא החוזה שנחתם בניהם. אם הקבלן לא עומד בהתחייבויותיו כמפורט בחוזה, זה יכול להיות מקרה ברור של הפרת חוזה. זה עשוי לכלול בין היתר עבודה לא תקינה, רישום לא תקין של הנכס או אי עמידה בלוחות הזמנים של הפרויקט. כמו כן, הגשת תביעה באמצעות אנשי מקצוע מיומנים, כדוגמתם תוכלו למצוא באתר https://zelcer.co.il יכולה להוביל לקבלת פיצוי על הנזקים שנגרמו עקב אי עמידה של הקבלן בתנאי החוזה.

הפרת החוזה

ליקויי בנייה

עבודת בנייה לא איכותית יכולה להשפיע משמעותית על הערך והבטיחות של הנכס שלכם. אם עבודתו של הקבלן אינה תקינה, והוא מסרב לבצע תיקונים נדרשים במסגרת הזמנים עליה סיכמתם, תביעה עשויה להיות הדרך היחידה באמצעותה תוכלו לקבל את מה שמגיע לכם. נוסף על כך, זה יכול לעזור לכם להחזיר את העלויות הנדרשות לתיקון ליקויי הבנייה ולהבטיח שהנכס שלכם עומד בתקנים הדרושים.

 

מחלוקות לא פתורות

מחלוקות בין קבלן לבין לקוחות אינן נדירות, אך לעיתים לא ניתן לפתור אותן ללא התערבות חיצונית. במצבים בהם התקשורת בניכם ובין הקבלן כבר לא יעילה ולא מניבה פירות, תביעה עשויה להיות הדרך הטובה ביותר להגיע להכרעה. לפיכך, במידה וקיימות מחלוקות לא פתורות בניכם ובין הקבלן, ואתם סבורים שהאמת לצידכם, פנייה לתהליך של תביעה יכולה להביא לסיום המחלוקת כשידכם על העליונה.

 

בעיות תשלום

לעתים קרובות קבלנים מבקשים תשלום עבור השירותים שלהם לפני, במהלך ואחרי הפרויקט. אם הקבלן שלכם דורש תשלומים עבור עבודה שלא הושלמה או גובה מכם יותר מדי עבור שירותים ובניגוד למה שסוכם בניכם, תביעה יכולה לשנות את המצב עבורכם. יתרה מכך, הליך מוצלח של תביעה עשוי גם לאלץ את הקבלן להחזיר תשלומים שקיבל מכם.

תהליך תביעה

פנו לייעוץ מקצועי

אם אתם חושבים שיש לכם סיבה טובה מספיק לגשת לתהליך של תביעה מול הקבלן שלכם, אל תעשו זאת לפני שאתם פונים לייעוץ מקצועי. כדי לוודא שהמקרה שלכם הוא אכן כזה שמצדיק תביעה שתוכלו גם לנצח בה, פנו בהקדם לעורך דין המתמחה במקרקעין. כמו כן, איש מקצוע מיומן יכול לעזור לכם להעריך את הסיכויים שלכם, להדריך אותכם בתהליך המשפטי ולייצג את האינטרסים שלכם ביעילות במקרה הצורך.

 

תביעה מול קבלן – אל תוותרו על מה שמגיע לכם

למרות שתמיד עדיף לפתור מחלוקות עם קבלן באמצעות תקשורת הדדית, ישנם מקרים שבהם פעולה משפטית הופכת לצעד הכרחי כדי להגן על הזכויות שלכם. אם מצאתם את עצמכם במצב בו הקבלן שלכם העמיד אתכם בפני תרחיש שמצדיק תביעה, פנו לייעוץ מקצועי ופעלו כדי לקבל את שמגיע לכם.

תהליך תביעה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
כללי
כיצד לבחור עורך דין מתאים למקרה שלכם?

זקוקים לייצוג של עורך דין? ובכן, במדריך הבא נציג לכם את הפרמטרים החשובים לצורך בחירה מושכלת בעורך דין אשר ייצג אתכם כהלכה בעת הליכים משפטיים להם אתם זקוקים במסגרת המקרה

אנשי משפט
עריכת דין
תיקון וביטול כתב אישום – איך תעשו זאת

להיות במעמד שמגישים נגדכם כתב אישום זה לא משהו נעים ולמען האמת, איש לא מאחל את זה לעצמו. יחד עם זאת, כתבי אישום מוגשים במדינה בתדירות מאוד גבוהה ובכל פעם

מחשב נייד
אזרחויות ודרכונים
תרגום תעודות עושים רק בחברת תרגומים אמינה ומקצועית

תרגום תעודות עשוי להיות נחוץ עבור סטודנטים המעוניינים ללמוד בארץ שאינה מולדתם, עבור תושבים זרים המעוניינים לתרגם לעברית את תעודות הזהות שלהם, תעודות אזרחות, רשיונות נהיגה, תעודות פטירה, או תעודות